Tek şiş örgüye başlama

TEK ŞİŞLE BAŞLAMA

Burada önemli olan şudur: bir adımın nasıl atılacağını öğrenmeden sakın ondan sonraki adıma geçmeyin. Öreceğiniz şeyin en ölçüsünü alın. Bunun üç katı boyunda yünü sol tarafa bırakın ve ipi sol elinizle oradan tutun. Şişlerden birini sağ koltuğunuza sıkıştırın. Sol el baş ve işaret parmaklarınızı «C» harfi biçimine getirin. Yünü, tuttuğunuz yerden başlayarak, önce başparmağınızın, sonra işaret parmağınızın üstünden geçirerek. Aşağıdan yukarıya dolayın ve işaret parmağınızın çevresinde bir halka yapın.

Öreceğiniz şeyin en ölçüsünü alın. Bunun üç katı boyunda yünü sol tarafa bırakın ve ipi sol elinizle oradan tutun. Şişlerden birini sağ koltuğunuza sıkıştırın. Sol el baş ve işaret parmaklarınızı «C» harfi biçimine getirin. Yünü, tuttuğunuz yerden başlayarak, önce başparmağınızın, sonra işaret parmağınızın üstünden geçirerek aşağıdan yukarıya dolayın ve işaret parmağınızın çevresinde bir halka ya


Şişin ucunu bu halkanın üstündeki değil de altındaki ipe C harfinin içinden dışarıya
Yumaktan şişe gelen, yani sağ tarafınızda kalan ipi sağ elinizle, aşağıdan yukarıya ve soldan sağa doğru şişin üstüne atın.
Sol elinizin işaret parmağıyla halkayı şişin üstünden aşırın.
İşaret parmağınızı aradan çıkarıp ipi çekin. Birinci ilmek atılmıştır. Her ilmek için bu hareketi tekrarlayacaksınız.